2025
středa 5. února
Aktuálně:
Aktuality:
04.02.2025
Vládní výbor pro strategické investice řešil kontraktové financování vysokých škol či systém hodnocení investičních pobídek
[ Více ]
04.02.2025
Premiér Petr Fiala: Vystavení 3 miliony let staré kostry Lucy v ČR je naprosto jedinečnou událostí
[ Více ]
03.02.2025
iDNES.cz: Nástup Trumpa je impozantní. Odhalil, jaký je Evropa skanzen, říká Alexandr Vondra
[ Více ]
03.02.2025
Miroslava Němcová: Medveděv mě chtěl zastrašit. Ale hlavně to byl vzkaz, že Rusko je připravené znovu zabít svobodu v Česku
[ Více ]
03.02.2025
Premiér Petr Fiala po neformálním jednání Evropské rady: Unie bude investovat do posílení evropských obranných kapacit
[ Více ]
03.02.2025
Toužím po tom, abychom jako politici opoziční i koaliční nalezli shodu na tom základním, a to je obrana vnitřní a vnější bezpečnosti Česka, říká Miroslava Němcová k reakci na výhrůžky Medvěděva
[ Více ]
03.02.2025
Události, komentáře: Trump má cla jako politický nástroj, říká ministr Martin Kupka
[ Více ]
[ zpět ]
1.12.2011
Nemůžu si odpustit malé rýpnutí do libereckého ekonomického náměstka Jiřího Šolce. Ten v médiích řekl, něco ve stylu, že co se týká rozpočtu, nemá ODS důvod křičet. Máte pravdu, ODS nemá důvod, protože za městský rozpočet jste odpovědný vy. Stále podle vás není důvod ke křiku? Ani poté co finanční výbor zastupitelstva rozpočet neschválil?
Co se ODS týká, opravdu není důvod k panice. Tohle totiž není rozpočet, který bychom chtěli podpořit. Ale abych byl spravedlivý – vidím světlo na konci tunelu. V rozpočtu jsou položky, které jsou srozumitelné a akceptovatelné. Co je ale neakceptovatelné jsou nadhodnocené příjmy a podhodnocené výdaje, které budou mít za následek, že některé služby města, především jeho příspěvkových organizací nebude reálné poskytnout v současném rozsahu a kvalitě. ODS má k rozpočtu hodně otázek, díky mediálnímu vzkazu, který koalici poslal náš předseda Tomáš Hampl, cítíme určitou snahu vedení města nad rozpočtem diskutovat. Tak snad budou od zodpovědných osob naše dotazy zodpovězeny.
K samotnému rozpočtu snad jen obecně, krom poctivých odhadů příjmů a výdajů, očekáváme realistický a vyrovnaný rozpočet. Očekáváme, že nám vedení města vysvětlí, jakým způsobem budou omezeny služby, u kterých dojde k rozpočtové restrikci. Rozpočet má před sebou ještě náročnou a složitou cestu, a času už není nazbyt. Věřme, že jeho odmítnutí finančním výborem je vztyčeným prstem, který vedení města pochopí.
Ondřej Červinka
zastupitel města, člen finančního výboru zastupitelstva
DISKUZE | 0 příspěvků |
---|---|
Vstoupit do diskuze |
[ zpět ]