2025
čtvrtek 10. dubna
Aktuálně:
Aktuality:
09.04.2025
Občanští demokraté: Flexinovela prošla Senátem, zaručí víc svobody pro zaměstnavatele, víc peněz lidem
[ Více ]
08.04.2025
Martin Kupka o Babišovi a příklonu k Rusku: Babiš lavíruje, ANO relativizuje ruskou agresi
[ Více ]
08.04.2025
Je potřeba zjistit, kdo za hackerským útokem stál, řekl Pavel Žáček na CNN Prima News k útokům na profily na síti X
[ Více ]
07.04.2025
Premiér Petr Fiala zahájil činnost Českého polovodičového centra a diskutoval se studenty
[ Více ]
07.04.2025
Jana Černochová pro CNN Prima News o změnách v platech vojáků a jejich vyslání na Ukrajinu v rámci mírové mise
[ Více ]
06.04.2025
Jana Černochová: Není žádný důvod se domnívat, že by USA nedodržovaly nasmlouvané i budoucí kontrakty uzavřené s blízkými spojenci
[ Více ]
[ zpět ]
25.6.2010
Novou předsedkyní Poslanecké Sněmovny byla ve čtvrtek zvolena kandidátka ODS Miroslava Němcová se ziskem 118 hlasů. Další ženou na čele sněmovny je místopředsedkyně PS PČR Vlasta Parkanová (TOP 09) se 143 hlasy a Kateřina Klasnová (VV), která získala 151 hlas. Na místo třetího místopředsedy byl zvolen Lubomír Zaorálek (ČSSD) 173 hlasy. KSČM, zastoupená kandidátem Vojtěchem Filipem neuspěla. její podpora 40 hlasů znamená, že jí nepodpořila ani ČSSD. Komunisté svšak podpořili svými hlasy Lubomíra Zaorálka ve volbě do čela sněmovny (získal 79 hlasů) i na funkci místopředsedy.
Koalice ODS, VV A TOP 09 prosadila s podporou některých sociálních demokratů ( například Jaroslav Foldyna ) snížení pořtu místopředsedů přes odpor komunistů.
"Jsem velice rád, že byla zvolena Miroslava Němcová. Je to kvalitní, charakterní člověk, který dá Poslanecké sněmovně důstojnou tvář, a to je po čtyřech letech právě to, co Poslanecká sněmovna potřebuje," řekl předseda občanských demokratů Petr Nečas.
"Chtěl bych také poděkovat všem 118 poslankyním a poslancům, kteří dali hlas paní Miroslavě Němcové. Chci říci, že si spolupráce mezi ODS, TOP 09 a VV velmi vážím a že se v tomto projevila jako výraz vzájemné důvěry," řekl předseda ODS Petr Nečas.
Nově zvolená předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová od začátku svého působení bude mít za cíl šetřit, a to například avizovaným snižováním počtu funkcionářů nebo citlivým omezením počtu zahraničních cest. "Ráda bych usilovala také o to, aby se styl v Poslanecké sněmovně změnil právě ke korektnímu jednání a slušnější atmosféře," dodala Miroslava Němcová.
Je potěšující, že sněmovnu poprvé v historii vede žena, že komunisté nejsou ve vedení této úctyhodné instituce a že počet dam ve sněmovně i jejím vedení je důstojný. Příjemné je, že se tak stalo dobrovolným rozhodnutím žen kandidovat i svobodným rozhodnutím voličů. Nestalo se tedy to, co prosazují některé země a strany, tedy že počet žen v politice je nadiktován kvótami. Jistě se též můžeme těšit na racionální jednání a rozhodování nejen příslušnic něžného pohlaví, ale celé sněmovny, které ženy vládnou!
-vlk-
DISKUZE | 0 příspěvků |
---|---|
Vstoupit do diskuze |
[ zpět ]