2025
pátek 18. dubna
Aktuálně:
Aktuality:
16.04.2025
Vládní koalice ohledně úpravy migračních pravidel opravdu něco dělá, opozice o tom jen řeční, řekl na CNN Prima News Jan Skopeček
[ Více ]
16.04.2025
Petr Fiala na CNN Prima News: Chlorovaných kuřat z USA se bát nemusíme. Větším nebezpečím jsou levné výrobky z Číny
[ Více ]
16.04.2025
Vláda se zabývala návrhem Evropské komise na Dohodu o čistém průmyslu a projednala plnění Strategie BESIP
[ Více ]
15.04.2025
ČR musí urychlit přijímání opatření pro omezení výskytu látek obsahujících rizikové sloučeniny PFAS, shodli se účastníci debaty v Senátu
[ Více ]
15.04.2025
Úspěch země závisí na tom, jak se změní EU, řekl premiér Petr Fiala na konferenci Česko na křižovatce
[ Více ]
15.04.2025
Martin Kupka: Obnovitelná nebo nízkouhlíkatá paliva mají pomoct zachovat dostupné evropské automobily
[ Více ]
Událost týdne:
Dne 20. dubna oznámil primátor Karlových Varů Petr Kulhánek, že ve městě se rozpadla dosavadní koalice Karlovarské občanské alternativy (KOA), ANO 2011 a Karlovaráků. Zástupci ANO a Karlovaráci smlouvu vypověděli kvůli setrvání radní Ivany Hejnové, vyloučené z hnutí. KOA chtěla Hejnovou nechat v radě jako nezařazenou. Hejnovou vyloučilo ANO 2011 v lednu. Údajně porušila stanovy a morální kodex hnutí. Podle Hejnové bylo ale její vyloučení důsledkem nedemokratického rozhodování v místní organizaci hnutí ANO 2011. Karlovarská koalice vznikla po volbách, ve kterých zvítězila KOA. Ta si tak udržela primátora. Místo dosavadních pravicových stran ale vytvořila koalici s ANO 2011 a nezávislým hnutím Karlovaráci. Ve 35 členném zastupitelstvu má KOA devět křesel, ANO 2011 mělo před vyloučením Hejnové šest. Další koaliční Karlovaráci mají pět zastupitelů. V radě zatím měla KOA čtyři místa, tři ANO 2011 (včetně Hejnové) a dva Karlovaráci.
20. dubna podepsali ministři životního prostředí České republiky a Polska dohodu o spolupráci v oblasti vodního hospodářství podél hranic. Při příležitosti česko-polských mezivládních konzultací v Praze ji stvrdili ministři Maciej Grabowski a Richard Brabec (ANO 2011), podle něhož dohoda zrychlí společnou reakci při povodních nebo znečištění vodních toků. Ministři jednali také o výkupu kovů či ochraně ovzduší v Moravskoslezském kraji a polském Slezsku.
21. dubna řekl předseda vlády Bohuslav Sobotka (ČSSD), že osobně považuje chystanou jízdu ruských motorkářů z organizace Noční vlci Evropou za reakci ruské vlády na nedávný průjezd amerického konvoje.
21. dubna se konal pohřeb bývalého předsedy vlády Stanislava Grosse. S bývalým premiérem se na Vyšehradě rozloučili ministerský předseda Bohuslav Sobotka (ČSSD), někteří členové vlády, další politici a desítky lidí.
22. dubna řekl předseda vlády Bohuslav Sobotka (ČSSD), že chce při své plánované cestě do Německa 4. května 2015 probrat s kancléřkou Angelou Merkelovou problematiku dopravního propojení, českou ropu v Německu i německou minimální mzdu, která komplikuje život českým dopravcům. Vystoupí také s přednáškou o Evropské unii na Humboldtově univerzitě.
22. dubna navrhla ombudsmanka Anna Šabatová vládě Bohuslava Sobotky pět zásadních změn, z nichž za nejdůležitější považuje přijetí opatrovnického zákona a stanovení podmínek sociální detence, což se týká lidí s omezenou svéprávností. Dále chce, aby bylo jasně stanoven výpočet obvyklého nájemného.
23. dubna uvedl místopředseda Strany soukromníků Petr Thaisz, že podle něj povedou připravovaná opatření ze strany státu v podobě elektronické evidence tržeb, zákazu kouření nebo omezení výherních automatů k likvidaci malých restaurací, venkovských hospod a dalších živností. To se následně projeví v nárůstu nezaměstnanosti a zvýšených mandatorních výdajích státu.
24. dubna přijal papež František ve Vatikánu prezidenta České republiky Miloše Zemana. Audience v Apoštolském paláci, které se účastnila i prezidentova žena Ivana, trvala asi hodinu. V druhé části audience se připojila také prezidentova delegace.
Telegraficky:
Dne 20. dubna oznámila média, že stát převzal rodný dům Jana Palacha ve Všetatech na Mělnicku do svého majetku