2025
4. května
Aktuálně:
Aktuality:
01.05.2025
Premiér Fiala se zúčastnil v Brně slavnostního odhalení sochy Marie Restituty Kafkové
[ Více ]
30.04.2025
Petr Fiala v Rozstřelu na iDNES.cz: Dejte nám ještě čtyři roky. Babiše do voleb doženeme
[ Více ]
30.04.2025
Zbyněk Stanjura: Vláda schválila rozpočtovou strategii na roky 2026–2028 a potvrdila odpovědný přístup k hospodaření státu
[ Více ]
27.04.2025
Jana Černochová: Česká muniční iniciativa se dočkala poděkování od ministra obrany USA Hegsetha, ten vyzval i další státy, aby se finančně zapojily
[ Více ]
Obrovské množství občanů - voličů prožívá po komunálních volbách v Praze 12 velké překvapení. Nikdo nečekal, že vznikne koalice na základě dohody s komunisty a že hlavním architektem příslušných dohod a úzké spolupráce s KSČM bude PhDr. Daniela Rázková, členka KDU-ČSL a lídr Změny pro Prahu 12. Ten, kdo volil Změnu pro Prahu 12, by měl zpozornět stejně jako ten volič, který podpořil Věci veřejné. U těchto politických subjektů je na rozdíl od ČSSD spojení s komunisty skutečným šokem.
Dnes modřanskou radnici ovládají ČSSD, Změna pro Prahu 12, KSČM a VV přesto, že těsně po volbách byla podepsána koaliční smlouva ODS, TOP 09 a VV. Proč Věci veřejné podvedly své pravicové partnery, dosud nikdo nevysvětlil a domnívám se, že to ani přijatelným způsobem vysvětlit nelze.
Komunální volby v Praze 12 opět potvrdily, jak velkým rizikem je voličská podpora politicky nevyhraněných subjektů, mezi něž bezpochyby patří jak VV, tak Změna pro Prahu 12. Jejich kroky jsou nepředvídatelné a o transparentnosti, kterou se paradoxně právě taková politická uskupení nejvíce ohánějí, si občan může jenom nechat zdát. Věci veřejné, jako každý správný marketingový produkt, se chovají dle hesla "kam vítr, tam plášť", a to na všech politických úrovních. Čitelné je to jak v jejich vládních aktivitách, tak při jednání parlamentu i v komunální sféře.
V Praze 12 je pak specifickou záležitostí uskupení s názvem Změna pro Prahu 12. Zde bylo v názvu použito pro některé voliče lákavé slovo "změna". Tento výraz je nekonkrétní, a proto mnohoznačný. Fantazie voliče si sem může dosadit vlastně cokoliv a lidská přirozenost zařídí, že volič tento výraz vnímá jako zlepšení. Samozřejmě, že ono "zlepšení" znamená pro každého něco jiného. Chcete víc nákupních možností - dosaďte si výstavbu obchodů, chcete víc bytů - dosaďte si jejich výstavbu, chcete víc zeleně - dosaďte si zřizování parků atd. Teprve po volbách, dostane-li se tento subjekt k reálné moci, začne volič s velkým překvapením zjišťovat, koho nebo co to vlastně volil. Jaký by asi byl volební výsledek tohoto uskupení, kdyby svůj záměr spolupráce s KSČM vtělil do svého názvu a tím se transparentně identifikoval? Kdo by volil Rudou změnu?
Petr Hána, zastupitel statutárního města a předseda klubu zastupitelů ODS Prahy 12