2024
sobota 23. listopadu
Aktuálně:
[ archiv novinek ]
Aktuality:
21.11.2024
Jezdil jsem na skateboardu. VIP lóže nejsou pro mě, říká Petr Fiala v Nosičích vody
[ Více ]
21.11.2024
Vládní výbor pro strategické investice řešil rozvoj lidských zdrojů, ale i stavbu vysokorychlostních tratí v ČR
[ Více ]
20.11.2024
Je třeba stanovovat si odvážné cíle, nikoli říkat, že něco nejde, řekl Petr Fiala v debatě Deníku
[ Více ]
20.11.2024
Vláda podpoří povodněmi postižené sportovní organizace a firmy, rozšíří i pomoc podnikatelům obchodujícím s Ukrajinou
[ Více ]
19.11.2024
Modernizace vysokého školství: ODS přináší konkrétní řešení pro studenty i vědce, reaguje na konkrétní výzvy
[ Více ]
24.1.2012 Jablonecký deník str. 3 Jablonecko
(vra)
Jablonec n. N. – V přátelském duchu se v minulém týdnu nesla zhruba dvouhodinová diskuze představitelů města Jablonce nad Nisou se zástupci církevních organizací, které působí na Jablonecku. A jak vyšlo najevo, duchovním se příliš nelíbí mizivá informační podpora ze strany města o jejich činnosti.
„Schází nám tam přehled církví působících ve městě a rozpis bohoslužeb v jednotlivých kostelích,“ postěžoval si kazatel Církve bratrské Jan Valeš.
Podle starosty Jablonce Petra Beitla by se to brzy mělo změnit. „Je to další téma, kterým je potřeba se zabývat. Nelze opomíjet to, co v jiných evropských a několika českých městech patří k běžnému standardu. Je potřeba vyjít vstříc nejen našim občanům, ale i turistům a návštěvníkům města,“ reagoval starosta.
Debatu podle očekávání rozproudilo i aktuální téma vyrovnání státu s církvemi.
„Vyrovnání je pouze částečné, protože toho zla, co bylo napácháno jak na nemovitostech, tak na životech a zdraví lidí bylo tolik, že to nelze vyrovnat,“ řekl k tématu děkan římskokatolické církve Oldřich Kolář.
Místostarosta Jablonce Petr Tulpa naznačil, že právě města a obce budou pravděpodobně vykonavateli vládního rozhodnutí a stejně jako starosta zdůraznil proto potřebu vzájemné komunikace.
Duchovní se zajímali také o běžný chod města. Hovořilo se například o parkování u autobusového nádraží, opravách komunikací či o drobných sakrálních stavbách, ale řeč přišla i na Dům Scheybalových, na kokonínské referendum a na problémy s Romy v Tanvaldu.
Starostovo pozvání k neformálnímu posezení přijalo osm zástupců církví.