2025
sobota 19. dubna
Aktuálně:
Aktuality:
16.04.2025
Vládní koalice ohledně úpravy migračních pravidel opravdu něco dělá, opozice o tom jen řeční, řekl na CNN Prima News Jan Skopeček
[ Více ]
16.04.2025
Petr Fiala na CNN Prima News: Chlorovaných kuřat z USA se bát nemusíme. Větším nebezpečím jsou levné výrobky z Číny
[ Více ]
16.04.2025
Vláda se zabývala návrhem Evropské komise na Dohodu o čistém průmyslu a projednala plnění Strategie BESIP
[ Více ]
15.04.2025
ČR musí urychlit přijímání opatření pro omezení výskytu látek obsahujících rizikové sloučeniny PFAS, shodli se účastníci debaty v Senátu
[ Více ]
15.04.2025
Úspěch země závisí na tom, jak se změní EU, řekl premiér Petr Fiala na konferenci Česko na křižovatce
[ Více ]
15.04.2025
Martin Kupka: Obnovitelná nebo nízkouhlíkatá paliva mají pomoct zachovat dostupné evropské automobily
[ Více ]
publikováno: 14.07.2009
Zavedení vízové povinnosti pro české občany je ze strany Kanady bezprecedentní krok, který komplikuje život stovkám rodin, podnikatelů i turistů. Při jednání s Kanadou se bohužel projevil slabý mandát současné úřednické vlády. Ve výsledku tak čeští občané bohužel nesou další negativní dopady nezodpovědného kroku Jiřího Paroubka v podobě shození koaliční vlády.
Fischerova vláda by měla využít veškerý prostor pro další politická jednání a získat také co nejsilnější podporu Evropské unie po půlroce českého předsednictví. Užitečnější a prospěšnější než zavádění recipročních víz je neprodlené zahájení intenzivních jednání s Kanadou o zařazení České republiky mezi bezpečné země původu.
V návaznosti na aktuální rozhodnutí Kanady pokládá ODS za zavádějící a problematická mediální vystoupení ministra zahraničních věcí Jana Kohouta v uplynulém týdnu, který nebezpečí zavedení víz jednoznačně podcenil.
V dalším kroku je třeba se také zaměřit na Kanadou oficiálně oznámené důvody zavedení víz. Zcela určitě nebyly vyčerpány všechny přijatelnější možnosti, jak omezit počet těch, kteří žádají v Kanadě o azyl. V mnoha případech se jedná o převážně ekonomickou motivaci využít přistěhovaleckou politiku Kanady. Při nejmenším by bylo možné zajistit lepší informovanost o skutečných podmínkách pro poskytnutí azylu a vyvracet falešnou představu, že by nějaká země mohla dlouhodobě zajistit lidem pohodlnější život a peníze bez práce.
Grémium ODS