2024

sobota 23. listopadu


Liberecká ODS www.ods.cz napište nám

Aktuálně:

15.3.2022

NOVINKY ODS

Více ]

28.2.2022

NOVINKY ODS

Více ]

21.2.2022

NOVINKY ODS

Více ]

17.1.2022

NOVINKY ODS

Více ]

19.11.2021

NOVINKY ODS

Více ]

archiv novinek ]


Aktuality:

22.11.2024

Veronika Vrecionová zamířila mezi zemědělce. Tématem bylo i zastropování dotací

Více ]

22.11.2024

Premiér Fiala k německým platům

Více ]

21.11.2024

Jezdil jsem na skateboardu. VIP lóže nejsou pro mě, říká Petr Fiala v Nosičích vody

Více ]

21.11.2024

Vládní výbor pro strategické investice řešil rozvoj lidských zdrojů, ale i stavbu vysokorychlostních tratí v ČR

Více ]

21.11.2024

Premiér Fiala jednal se zvoleným předsedou Evropské rady Antóniem Costou

Více ]

20.11.2024

Je třeba stanovovat si odvážné cíle, nikoli říkat, že něco nejde, řekl Petr Fiala v debatě Deníku

Více ]

20.11.2024

Ministr financí Zbyněk Stanjura k rozpočtu v pořadu ČT Události, komentáře

Více ]

20.11.2024

Armáda ČR získá další tanky Leopard 2A4, vláda dnes projednala jejich nákup

Více ]

20.11.2024

Vláda podpoří povodněmi postižené sportovní organizace a firmy, rozšíří i pomoc podnikatelům obchodujícím s Ukrajinou

Více ]

19.11.2024

Modernizace vysokého školství: ODS přináší konkrétní řešení pro studenty i vědce, reaguje na konkrétní výzvy

Více ]


MVV ENERGIE NABÍDLA MĚSTU SVŮJ PODÍL V JTR

 

Zastupitelé pověřili primátora města, aby se zúčastnil mimořádné valné hromady společnosti JTR, a.s. 12. července. Jedním z bodů valné hromady je i snížení základního kapitálu společnosti na polovinu z částky 301 milionů na 150,5 milionu. Dva dny před konáním zastupitelstva byla do kanceláře primátora doručena nabídka většinového vlastníka MVV Energie CZ, a.s. k odkupu majetkového podílu společnosti MVV ve společnosti JTR, a.s. za 121 milionů korun.

 

Nabídková cena předpokládá snížení základního kapitálu společnosti, který by byl vyplacen akcionářům. Majetkový podíl MVV Energie CZ činí 65,78% vyčíslených na 171 857 000,- Kč. Vzhledem k 50 milionům, které by město obdrželo jako svůj podíl v případě snížení základního kapitálu, je celková částka, za kterou MVV svoje akcie nabízí, 121 milionů korun.

 

Město Jablonec si nechalo od společnosti Enviros vypracovat návrhy variantního řešení zásobování města teplem a řešení soustavy CZT. Koncem června by měl být materiál zpracován. „Do té doby, než budeme mít možnost porovnat výsledky šetření společnosti TACOMA, která provádí tržní ocenění společnosti JTR se závěry společnosti Enviros, nebudeme přijímat k uvedené nabídce žádná stanoviska,“ říká primátor Petr Beitl.

 

K projednání problematiky teplárenství bude pravděpodobně v průběhu prázdnin svoláno mimořádné zastupitelstvo.

 

Související zprávy:

http://www.mestojablonec.cz/redakce/index.php?xuser=&lanG=cs&subakce=scearch&scearchText=JTR

http://www.mestojablonec.cz/cs/magistrat/pro-novinare/tiskove-zpravy/aktualni-zpravy/jtr-tlaci-na-mesto.html

http://www.mestojablonec.cz/cs/magistrat/pro-novinare/tiskove-zpravy/aktualni-zpravy/valna-hromada-jtr-probehla.html

http://www.mestojablonec.cz/cs/magistrat/pro-novinare/tiskove-zpravy/aktualni-zpravy/petr-beitl-usilujeme-o-dohodu-s-jtr.html

 

 

I PŘES NIŽŠÍ DAŇOVÉ PŘÍJMY SKONČIL ROK 2011 PŘEBYTKEM

 

Rok 2011 byl horší v porovnání s rokem 2010. Na daňových výnosech ze státního rozpočtu obdrželo město o 5,6 milionu korun méně než v roce 2010. I přesto skončilo hospodaření města Jablonce nad Nisou přebytkem ve výši 19,1 milionu korun. Závěrečný účet města za rok 2011 schvalovali zastupitelé na posledním zasedání před prázdninami.

 „Propad jsme zaznamenali zejména u daní z příjmů fyzických osob a daní z příjmů právnických osob, naopak vyšší příjmy do městského rozpočtu plynuly z výběru DPH,“ popisuje vývoj daňových příjmů ze státního rozpočtu Miloš Vele, náměstek primátora pro

 

ekonomiku. Méně se oproti roku 2010 vybralo i na dani z nemovitosti. To je jediná daň, která plyne rovnou do městské pokladny a jejíž výši může město ovlivnit.

Rok 2011 jsme uzavřeli se zůstatkem 15 milionů na běžném účtu, necelých 9 milionů korun v účelových fondech a 70 milionů na termínovaných vkladech. Dalších 31 milionů je uloženo ve správě aktiv.  Kontokorentní úvěr nebyl ke konci roku 2011 čerpán. Během roku 2011 rada města schválila a na vědomí zastupitelstvu předložila sedm rozpočtových opatření. Během roku také zastupitelé jednali celkem sedmkrát o úpravách rozpočtu,“ konstatuje Renata Vítová, vedoucí odboru ekonomiky.  

Spokojenost se závěrečným účtem vyjadřuje náměstek Vele: I přes úsporná opatření se nám podařilo udržet příspěvky základním a mateřským školám na stejné úrovni jako v roce 2010. Organizačními změnami uvnitř úřadu se podařilo ušetřit 6,5 milionu na platech úředníků a v neposlední řadě jsme dostáli všem závazkům a uhradili jsme splátky úvěrů v celkové výši 54 milionů korun.“

Na investiční akce bylo v loňském roce vynaloženo 133 milionů korun, což je o cca 100 milionů méně než v roce 2010 a vůbec nejméně za posledních pět let.

Významné investiční akce roku 2011 (nad 10 mil):

·         MŠ a jesle v areálu nemocnice

·         Zateplení panelových domů Na Úbočí 14,21

·         Rekonstrukce objektu bývalé Hasičárny pořízení kamerového systému

·         IPRM Žižkův Vrch – lesopark, hřiště Nová Pasířská (s dotací)

·         Víceúčelové zařízení v Nemocnici Jablonec nad Nisou

ZASTUPITELSTVO  SCHVÁLILO  ROZDĚLENÍ  PŘÍSPĚVKŮ

 

Poskytnutí příspěvků komisím rady města bylo vázáno na výsledky hospodaření města Jablonec nad Nisou v 1. pololetí roku 2012. V rezervě byla proto ponechána částka 5 383 000 korun určená právě na tyto příspěvky. Koncem května vedení města rozhodlo, že díky příznivým výsledkům hospodaření města bude tato rezerva uvolněna a její rozdělení bylo včera předloženo zastupitelstvu v rámci rozpočtových opatření.

Komise humanitní péče tak rozdělila celou rezervovanou částku pro oblast sociální péče a zdravotnictví ve výši 150 tisíc korun a uspokojila tak 10 z 21 žádostí. Nejvíce peněz od komise získalo občanské sdružení Asociace rodičů a přátel zdravotně postižených dětí, které peníze využije jednak na letní rekondiční pobyt dětí a jednak na provoz sociálního automobilu.

 

Celou částku ve výši 90 tisíc korun využila při rozdělování také Komise pro výchovu a vzdělávání. Celkem 13 žádostí o příspěvek v celkové výši 660 tisíc korun bylo podáno v oblasti výchovy a vzdělávání, komise uspokojila 8 žádostí.

 

Kulturní komise disponovala 550 tisíci korunami a beze zbytku je rozdělila mezi žadatele o finanční příspěvek na propagaci, dopravu v rámci ČR, pronájmy, startovné nebo honoráře

 

odborných lektorů. Příspěvek získalo 20 z 31 žadatelů, celková suma žádostí dosahovala 2,7 milionu korun.

 

Komise pro sport a tělovýchovu si ponechala v rezervě 50 tisíc korun a rozdělila 550 tisíc Kč. Finanční příspěvky jednotlivým žadatelům byly rozdělovány podle jednotného klíče – preference mládeže. O příspěvek v oblasti sportu bylo podáno 31 žádostí v celkové výši 5,5 milionu. Komise uspokojila 12 z nich.

 

Komise pro sport a tělovýchovu se také zabývala rozdělením 2,5 milionu korun určených na mimořádné příspěvky pro podporu mládežnického sportu. Finanční podporu získalo lyžování, fotbal, hokej, baseball, tenis nebo rychlostní kanoistika a další sdružení zabývající sportem dětí a mládeže. „Snažili jsme se vyhovět, uvědomujeme si důležitost podpory sportu dětí a mládeže. Jablonec je město sportu a chceme, aby jím zůstal.  Přihlédli jsme k faktu, že v letošním roce dochází k výpadku financování ze zdrojů ČSTV a zároveň je situace ovlivněna změnou loterijního zákona,“ vysvětluje náměstek primátora Petr Tulpa.

 

Zastupitelstvo města také rozdělilo příspěvky pro zajištění sociálních služeb dle zákona 108/2006 Sb. V I. kole v únoru letošního roku bylo rozděleno 1,3 milionu. V rezervě města zůstal více než 1 milion korun. Tato suma bude nyní rozdělena ve II. kole mezi 20 sociálních služeb poskytovaných 15 organizacemi. Finance budou registrovanými poskytovateli sociálních služeb použity na financování terénních programů, poskytování poradenství a sociálních akvizičních služeb, služeb rané či následné péče či osobní asistenci.

 

 

JABLONEC SE DOČKÁ NOVÉ ONKOLOGIE

 

V nemocnici  se začíná budovat nová onkologie. Nemocnice Jablonec nad Nisou dlouhodobě usiluje o zřízení onkologické ambulance včetně stacionáře s podáváním cytostatik i lymfodrenáží a pracoviště pro ředění cytostatik přímo v areálu nemocnice. Dosavadní pracoviště v pronajatých prostorách v  Liberecké ulici je nevyhovující ze všech hledisek.

 

Zajištění onkologického pracoviště přímo v areálu nemocnice má dvě části. Vybudovat je třeba pracoviště pro ředění cytostatik a onkologickou ambulanci, která bude sloužit zároveň jako denní stacionář pro podávání chemoterapie a provádění lymfodrenáží. „Prostory pro ředění cytostatik budou vybudovány v nemocniční lékárně na místě původních skladů léků. Zároveň bude na střeše postavena strojovna vzduchotechniky,“ vysvětluje Petra Hybnerová, tisková mluvčí nemocnice. „Onkologickou ambulanci plánujeme postavit jako jednopodlažní budovu na místě staré spojovací chodby, vedle stávajících oddělení ORL a ortopedie. Ambulance tak bude propojena s prostory nemocnice, což přinese nejen organizační zjednodušení zaměstnancům, ale především vyšší komfort pro pacienty,“ doplňuje ředitel nemocnice MUDr. Vít Němeček. V nových prostorách bude možné obsloužit až sedm pacientů najednou. Ročně je v onkologické ambulanci provedeno přes 8 000 vyšetření, podáno 800 infuzních chemoterapií a dále naordinováno přes 4 000 jiných typů léčby onkologického onemocnění. V roce 2011 bylo k léčbě do ambulance nově přijato 194 pacientů s nádorovým onemocněním.

 

 

„Město Jablonec formou investiční dotace pokryje náklady spojené se stavbou onkologické ambulance i úpravami stávajících prostor pro potřeby odborného pracoviště ředění cytostatik,“

vysvětluje náměstek primátora Miloš Vele. „V první fázi v roce 2012 zaplatíme cca 8,5 milionu korun, celkové náklady na vybudování nové onkologie  jsou vyčísleny na 26,3 milionu,“ dodává Vele.

 

Stavební práce na pracovišti pro ředění cytostatik budou ukončeny v průběhu letošního léta. Vybudováním onkologické ambulance bude završeno sestěhování všech oddělení pod jednu střechu.

 

V rámci 5. rozpočtového opatření, které včera schválili zastupitelé, došlo k převážně k přesunu financí z rezervy města. Kromě 5 milionů pro jabloneckou nemocnici bylo z rezervy na opravy uvolněno 0,5 milionu na rozšíření parkovacích ploch v Pobřežní ulici a 6,7 milionu město poskytlo jako vratnou finanční výpomoc Jabloneckému kulturnímu a informačnímu centru, o.p.s. na rekonstrukci fary. „Důvodem nedostatku finančních prostředků je nedodržování finančního plánu ze strany poskytovatele dotace,“ vysvětlil náměstek Vobořil důvod poskytnutí peněz.

 

 

PLÁN PREVENCE KRIMINALITY 2012-2016

 

Podle vládou schváleného dokumentu “Strategie prevence kriminality v ČR na léta 2012-2015“ bude systém prevence kriminality rozdělen na 3 úrovně – Republikovou a resortní, krajskou a lokální, kterou budou zabezpečovat samosprávy měst a obcí. V předešlých letech měla prevence kriminality ještě městskou úroveň. Městu Jablonec nad Nisou, které bylo v letech 2009-2011 zařazeno v městské úrovni, je doporučeno zpracovat vlastní Plán prevence kriminality na léta 2012- 2015 (dále jen Plán) .

 

 Při zpracování Plánu pracovník magistrátu města odpovědný za prevenci kriminality (pracovník magistrátu) a Komise prevence kriminality (Komise PK) vycházeli z hodnocení Koncepce prevence kriminality 2009-2011 a z bezpečnostní analýzy města. Ta zahrnuje analýzu kriminality, sociálně demografickou analýzu, institucionální analýzu a výsledky sociologického průzkumu pocitu bezpečí jabloneckých občanů. Průzkumu se zúčastnilo 431 respondentů, kteří tvořili reprezentativní vzorek jablonecké populace.

 

 Vybrané závěry bezpečnostní analýzy – porovnání let 2010 a 2011:

  • Trestná činnost klesla o 3,9%. Výrazně se ale zvýšil podíl nezletilých a mladistvých pachatelů na páchání trestné činnosti. Došlo ke snížení počtu trestných činů vloupáním o 20%. O téměř 20% také poklesl počet krádeží automobilů a z automobilů. V oblasti poškozování cizí věci došlo také k poklesu.
  • Klesla míra nezaměstnanosti a také počet vyplacených dávek státní sociální podpory.
  • Ve městě je široká nabídka organizovaných volnočasových aktivit pro předškolní a školní děti a mládež. Kladně lze hodnotit spolupráci úřadu s dalšími organizacemi. Významná je existence azylového domu, dvou nízkoprahových zařízení pro děti a mládež a Komunitního centra pro národnostní menšiny, které kromě vlastní činnosti poskytuje zázemí neziskovým organizacím, které se dlouhodobě věnují práci s romskou mládeží či osobám ohroženým sociálním vyloučením.
  • Výsledky sociologického průzkumu veřejného mínění hovoří o tom, že 61% obyvatel je se životem v Jablonci spokojeno. Občany nejvíce trápí krádeže v bytech, sklepích a chodbách (58%), nejvíce jim vadí přestupky – znečišťování veřejných prostranství psími výkaly a přestupky v silničním provozu (více než 40%). Přes 60% občanů si přeje, aby byly herny mezi 22. a 8. hodinou uzavřeny. Největší problémy v okolí svého bydliště vidí v chování příslušníků národnostních menšin, nedisciplinovaných řidičích, v odpadu na ulicích a poflakující se mládeži. Nejméně bezpečně se občané cítí v centru města, na konečné tramvaje, v Tyršově parku a na autobusovém nádraží.

 

  • Jako prevence střetu chodců s vozidlem se osvědčilo osvětlování a zvýrazňování přechodů

 

Hlavními prioritami, ve kterých bude Plán realizován, jsou pouliční kriminalita, prevence sociálně patologických jevů u dětí a mládeže; oblast dopravy a provázanost opatření Plánu

 

s dalšími strategickými dokumenty města. Mezi hlavní cíle a opatření patří omezení příležitostí k páchání trestné činnosti, besedy pro širokou veřejnost i specifické skupiny obyvatel, včasná intervence a návazné programy, zvyšování dopravní bezpečnosti, rozvíjení spolupráce města s Policií ČR při zajišťování veřejného pořádku a v neposlední řadě propagace preventivních programů.

 

Do naplňování Plánu budou zapojeny odbory a oddělení magistrátu – např. odbor humanitní, odbor sociálních věcí a zdravotnictví, oddělení krizového řízení, dále městská policie, Policie ČR, neziskové organizace a další subjekty.

Pracovník magistrátu a Komise PK budou zpracovávat Program prevence kriminality na kalendářní rok, který bude nejpozději v únoru předložen zastupitelstvu. Hodnocení plnění Plánu a Programů prevence kriminality bude provádět Komise PK vždy v lednu a v červnu a předkládat je  k projednání Radě a Zastupitelstvu města.

 

 

REGISTR VOZIDEL BUDE UZAVŘEN

 

V sobotu 30. 6. 2012 a od pondělí 2. 7. 2012 do středy 4. 7. 2012 budou pracoviště registru vozidel jabloneckého magistrátu uzavřena z důvodu centrální odstávky. Systém registru vozidel bude zcela mimo provoz v celé ČR. Nový centrální registr vozidel Ministerstvo dopravy spustí v pondělí 9. července.

 

Pracoviště registru řidičů se odstávka nijak nedotkne a bude v těchto dnech v běžném provozu dle úředních hodin.   

 

 

SANITÁRNÍ DEN NEBUDE, PRACOVNÍ SOBOTA ANO

 

Pátek 29. června, i když je posledním pátkem v měsíci, nebude sanitární den. Všechna oddělení a přepážková pracoviště odboru správního budou normálně otevřena od 8 do 14 hodin.

V sobotu 30. 6. bude pro přepážky správních agend – občanské průkazy, cestovní doklady, evidence obyvatel a evidence řidičů - pracovní sobota s úřední dobou od 8 do 12 hodin jako náhrada za 7. 7.

„První sobota v měsíci totiž připadá na 7. července a vzhledem ke dvěma předcházejícím dnům státních svátků nepředpokládáme velký zájem občanů,“ vysvětluje Petr Karlovský, vedoucí správního odboru magistrátu města.

 

 

Tisková konference v září se vzhledem ke státnímu svátku v pátek 28. 9. uskuteční v průběhu zastupitelstva ve čtvrtek 27. 9. 2012, předběžně ve 12 hodin.

 

 

 

 

 

 

Vyhledávání



Přihlášení






Odkazy

 Petr Beitl

Poslanec PS PČR

 

blog.idnes.cz

ODS Jablonec nad Nisou, Komenského 23/7, 466 01 Jablonec nad Nisou
Tel.: 910 980 110, GSM: 603 489 934, E-mail: os.jablonec@ods.cz