2024
sobota 23. listopadu
Aktuálně:
[ archiv novinek ]
Aktuality:
21.11.2024
Jezdil jsem na skateboardu. VIP lóže nejsou pro mě, říká Petr Fiala v Nosičích vody
[ Více ]
21.11.2024
Vládní výbor pro strategické investice řešil rozvoj lidských zdrojů, ale i stavbu vysokorychlostních tratí v ČR
[ Více ]
20.11.2024
Je třeba stanovovat si odvážné cíle, nikoli říkat, že něco nejde, řekl Petr Fiala v debatě Deníku
[ Více ]
20.11.2024
Vláda podpoří povodněmi postižené sportovní organizace a firmy, rozšíří i pomoc podnikatelům obchodujícím s Ukrajinou
[ Více ]
19.11.2024
Modernizace vysokého školství: ODS přináší konkrétní řešení pro studenty i vědce, reaguje na konkrétní výzvy
[ Více ]
Může jeden jediný obrázek udělat hlupáky z těch celých armád podvodníků po celém světě typu Al Gora, leta nás pro svůj tučný zisk oblbujících onou pateórií o globálním oteplování způsobeném prý našimi emisemi kysličníku uhličitého?
Tady je: Na obrázku vidíme několik vodorovných (lehce klesajících) čar a jednu oproti všem ostatním relativně strmně stoupající čáru klikatou. Ony vodorovné čáry jsou lineární trendy globálních teplot, vygenerované ze sedmi různých datasetů oficiálních dat o průměrné světové teplotě jak z pozemních měření tak z měření družicového od několika různých oficiálních organizací (NASA-GISS, CRU, RSS) a také z datasetu WoodForTrees Temperature Index.
Ona klikatá čára je vývoj obsahu CO2 v atmosféře od roku 1997 - jak je měřen na Hawajské observatoři Mauna Loa. Ona klikatá modrá čára naopak ukazuje, že obsah CO2 v atmosféře ve stejném časovém období s pravidelnou sezónní variací poměrně strmě stoupal. Od začátku onoho r. 1997 stoupl obsah CO2 v naší atmosféře o více než 10%!
Vygenerování složeného grafu na obrázku interaktivně umožňují stránky Woodfortrees.org, kde datasety globálních teplotních průměrů z měření od oficiálních organizací v Evropě a USA shromažďují, průběžně aktualizují a dávají zdarma k dispozici nejširší veřejnosti. Každý si to tam může vyzkoušet. Obrázek ukazuje, že podle oficiálních dat za posledních 12 až 16 let se průměrné povrchové teploty souše i oceánu na naší planetě víceméně vůbec nezměnily. Série dat založených na měření je ve všech případech již dostatečně dlouhá, aby byla delší než jeden sluneční cyklus (průměrně cca 11 let), který by lineární trendy globálních teplot mohl zásadně ovlivnit. Závěr nechť si udělá laskavý čtenář sám. zdroj
(Hlavně že na boj s globálním oteplováním
pozn. redakce)